DXN Ganozhi mýdlo

Speciální mýdlo Ganozhi je obohacené výtažkem Ganodermy a palmovým olejem. Jemně čistí šetrným způsobem pokožku, přičemž zachovává obsah v něm se nacházejících přírodních olejů. Použitý palmový olej bohatý na vitamín E a antioxidanty revitalizuje pokožku a zpomaluje její stárnutí. Při používání mýdla Ganozhi bude Vaše pokožka hladší. Váha: 80 g

 

DXN Ganozhi šampon

Šampon DXN Ganozhi má neutrální pH hodnotu a doporučuje se na všechny typy vlasů. Používáním šetrně účinkujícího DXN Ganozhi šamponu, syceného výtažkem z Ganodermy a vitamínem B5 budou Vaše vlasy zdravější, hedvábnější a lesklejší. Obsah: 250 ml

DXN Ganozhi sprchový gel

Ganodermou obohacený DXN sprchový gel jemně čistí pokožku, aniž by z kůže odstranil přirozené tuky. Takto pokožka zůstane na pohmat jemná a hladká. Obsah: 250 ml

 

DXN cestovní sada toaletních potřeb

DXN cestovní sadu oceníte pro svou skladnost během cestování.Skvělá sada hlavně pro ty, kteří rádi a často cestují.

Sada obsahuje:

  • Ganozhi šampón – 50 ml
  • Ganozhi sprchový gel – 50 ml
  • Ganozhi zubní pastu – 40 g

 

DXN Ganozhi zubní pasty

Antimykotické účinky DXN Ganozhi zubní pasty obsahující Ganodermu lucidum vůči Candidě albicans – studie in vitro

Zubní pasty jsou nejběžnější prostředek pro dodání léčivých látek do dutiny ústní. V roce 2010 byla provedena v Institutu dentálního výzkumu v Indii studie zaměřená na účinky DXN Ganozhi zubní pasty obsahující Ganodermu lucidum vůči Candidě albicans.Obsah: 150 g nebo sada 4 ks po 40 g

Candida albicans je nejběžnější ústní houbová kvasinka spojená s ústní infekcí. Je to kvasinkový patogen, který osídluje anatomicky odlišné lokality, jako jsou ústní dutina, kůže, střevní trakt a vagína. Vyskytuje se v každém věku, zvláště v ústní dutině malých dětí a starších věkových kategorií. Rychlé rozmnožování Candidy a její infiltrace do sliznic vyúsťuje v patogenní infekci. Ta je známá jako kandidóza. Ústní kandidóza se může vyskytovat

u pacientů při dlouhotrvajícím užívání antibiotik a u pacientů podstupujících chemoterapii a radioterapii. V boji proti této houbě se používají různá antimykotika a pokračuje výzkum dalších prostředků vykazujících antimykózní vlastnosti proti Candidě. Mnoho současných protikvasinkových léků má však nežádoucí vedlejší účinky, což vede k rychlému rozvoji odolnosti vůči těmto lékům a negativnímu vlivu na lidské zdraví.

Ganoderma lucidum je houba, která je používána po tisíce let pro své medicinální vlastnosti v Tradiční čínské medicíně. Obsahuje hodně biologicky aktivních složek dávajících jí antimikrobiální, antivirové, imunomodulační, antioxidační, protinádorové a protirakovinné vlastnosti.

DXN Ganozhi zubní pasta vykazovala významné protikvasinkové účinky vůči testovaným organizmům.

Z testů vyplynulo doporučení používat DXN Ganozhi zubní pastu obsahující Ganodermu, neboť se prokázala prospěšnost pro aplikaci na sliznice, zubní náhrady a při čištění zubů.

Různé druhy Candidy se v současnosti vyskytují jako čtvrtá nejběžnější příčina infekcí krevního řečiště v USA a je jim přisuzována úmrtnost v rozsahu 30%.

U současné populace byly zaznamenány tyto hodnoty Candidy albicans v dutině ústní:

  • 45 % u novorozenců
  • 45 % – 65 % u zdravých dětí
  • 30 % – 45 % u zdravých dospělých
  • 50 % – 65 % u osob, které nosily vyjímatelnou zubní protézu
  • 65 % – 88 % u osob v akutních nebo dlouhodobých zdravotních zařízeních
  • 90 % u pacientů s akutní leukémií podstupujících chemoterapii
  • 95% u pacientů s HIV

Pacienti, kteří jsou v kritickém stavu na jednotkách intenzivní péče, jsou hlavním cílem pro parazitární nemocniční infekce, především díky různým druhům Candidy. Prakticky všichni lékaři jsou denně konfrontováni s pozitivní Candidou. Vysoce riziková oblast pro infekci Candidou zahrnuje novorozenecké a dětské oddělení, také oddělení dospělých – jak lůžková, tak i pooperační. Zubní náhrady byly vždy shledány jako příznivé prostředí pro Candidu albicans.

Výsledky různých testů prokázaly, že dentální plak obsahující Candidu může způsobit nejen ústní kandidózu jako afty či protézou vyvolanou stomatitidu, ale také zubní kaz, kazy na kořenech a paradentózu opěrných zubů.

Bylo vyhodnoceno kolem 60 různých stopkovýtrusných kultur pro zjištění antimikrobiálních druhotných metabolitů. Podle nich Ganoderma lucidum vytvářela nejúčinnější protikvasinkové složky.

Výsledky ukázaly, že by tato zubní pasta mohla být vysoce účinná u pacientů s HIV infekcemi, pacientů podstupujících radioterapii nebo chemoterapii, u osob s narušenou imunitou, ve vysoce rizikových prostorách jako jsou nemocniční a pooperační zařízení, jako lokální použití u zubních náhrad a při kandidóze hltanu.