GANODERMA

REISHI

je nositelkou zdraví, síly a dlouhověkosti. Je velkou pomocnicí posilující zdraví a kondici, působí tedy preventivně, zabraňuje vzniku nemocí. Když je už nemoc přítomná, zmírňuje její průběh a podporuje hojivé a uzdravující procesy. Její využití je tedy univerzální s malým rizikem nežádoucích účinků. Množství účinných látek, kterých je více než 400, dělá z Ganodermy velmi všestrannou houbu. Její zdraví ovlivňující vlastnosti jsou potvrzovány vědeckými postupy. Studie jsou prováděny na buněčných kulturách, je využívána v léčebných postupech humánní medicíny.

KRÁLOVNA VŠECH HUB

Za „královnu hub“ by se dala bez nadsázky označit Ganoderma lucidum, které obvykle říkáme japonským výrazem Reishi. Reishi je dřevokazná houba s lesklým kloboučkem, odtud český název Lesklokorka lesklá. Medicínské užití lesklokorky ovšem pochází z Dálného Východu. Čínsky se jí říká Ling zhi, což volně přeloženo znamená něco jako „božská houba nesmrtelnosti“. V čínské léčivé tradici je využívána již minimálně dva tisíce let, od doby prvního císaře dynastie Čching ve třetím století před Kristem, čínské zdroje však její původ datují ještě mnohem dále.

NEJINTELIGENTNĚJŠÍ ROSTLINA NA ZHARMONIZOVÁNÍ IMUNITY

Imunita je něco, co s věkem oslabuje a je hodně ovlivněna patogenními traumaty, životním stylem, výživou a genetickou výbavou zděděnou po rodičích. Pro posílení imunitního systému je vhodné hledat rostliny, které působí na imunitu nikoliv antibiotickým mechanismem, ale prostřednictvím zlepšení buněčné komunikace na úrovni buněk imunitního systému, což zvýší schopnost rozpoznávání a ničení patogenů. Nemůže tak dojít k přestimulování imunitního systému, ale pouze to udělá existující imunitní buňky inteligentnějšími a šikovnějšími, jako kdyby prošly nějakým kurzem pro speciální bojové jednotky. To umí houba Reishi nebo-li Ganoderma.  Reishi působí na imunitní systém. Je prokázané, že polysacharidy v Reishi spouštějí a podporují růst kostní dřeně, což je místo, kde se imunitní buňky vytvářejí a obnovují. Reishi dokonce dokáže navrátit k normálu přestimulovaný imunitní systém, který už je ve stavu akutní autoimunitní reakce, kdy atakuje sám sebe. Příklady tohoto stavu jsou poruchy jako astma a revmatoidní artritida.

HOUBA NA MOZEK

Ganoderma pomáhá i v případě dalších rozšířených civilizačních onemocnění: protože dle čínské medicíny má vztah k srdci, je s úspěchem používána na zmírnění kardiovaskulárních chorob. Podporuje i léčbu Parkinsonovy choroby. Funguje však i jako prostředek pro harmonizaci krevního cukru, takže pomáhá při diabetu, jak si povšimli v moderní době například výzkumníci Institutu vaskulární medicíny Čínské univerzity v Hongkongu v roce 2009. Mimo jiné je vynikající „bojovnicí“ proti alergické rýmě a astmatu. Při dlouhodobějším užívání dokáže výrazně zmírnit či odbourat alergické projevy. Kromě toho příznivě působí na nervozitu a nespavost, a natolik výrazně zlepšuje paměť a funkci mozku, že bývá označována jako jeden z možných prostředků pro prevenci Alzheimerovy choroby. Osvědčuje se též jako přírodní doplněk při epileptických onemocněních.

DETOX VYROBENÝ PŘÍRODOU

Celkově vzato, Reishi výrazně posiluje imunitu, podporuje játra a celý organizmus a působí detoxikačně. Pak nepřekvapí, že její spektrum použití je natolik široké, že může být použita jak při boji s nadváhou či prosté detoxikaci, tak při osteoporóze. Detoxikace je ostatně klíčovým slovem právě i při řešení nádorových onemocnění.

Ganoderma spory = 200 aktivních složek v RG má na tělo tyto příznivé účinky:

 • RG odstraňuje toxiny z těla
 • RG snižuje lepivost krve, odstraňuje bloky v kapilárách
 • RG zlepšuje cirkulaci krve
 • RG stabilizuje naše emoce (redukuje účinky stresu)
 • RG posiluje imunitní systém
 • RG preventuje degeneraci buněk
 • RG harmonizuje funkce těla

Ganoderma podhoubí = spektrum živin v GL má na tělo tyto příznivé účinky:

 • GL vyvíjí v těle silnou protirakovinnou aktivitu
 • obsahuje 80% polysacharidů (RG 30%)
 • Polysacharidy v GL obnovují funkci kostní dřeně
 • GL je dodavatel kyslíku, je tonikum pro mozek
 • GL redukuje hladinu cukru a oživuje funkce slinivky
 • GL dodává spektrum enzymů pro podporu trávicího systému
 • GL obnovuje správné funkce v těle

Reishi-

ČÍM JE DANÁ VYSOKÁ ÚČINNOST GANODERMY?

 • Malajsie má více než 200 druhů jedlé Ganodermy (Reishi). Po tisíciletých zkušenostech bylo vybráno jen 6 druhů Red Reishi pro své vysoce terapeutické účinky.
 • Ganoderma pěstovaná na největší organické farmě Ganodermy na světě.
 • Používá se 100% organická metoda kultivace použitím slupek hnědé rýže.
 • Po oddělení spor jsou tyto ošetřeny ultra fialovým paprskem pro zvýšení terapeutického účinku
 • Je použitá 7 úrovňová odstředivá technologii k rozbití skořápky

SPRÁVNÉ DRUHY:

RG je kombinace 6 druhů Red Reishi, které mají nejvyšší terapeutické účinky.

STÁŘÍ HOUBY:

RG je získáváno z 3 měsíce starých spor houby, kdy mají nejvyšší účinnost.

ZPŮSOB EXTRAKCE:

Spory jsou extrahovány studenou metodou, chránící terapeutické účinky spor Ganodermy. Skořápka spor je rozbita pro lepší absorpci v těle.

KONCENTRACE:

Z 20 kg houby se získá 1 kg spor.